Kuvaus
Svaneforsin helppohoitoiset klassikkoverhot, jotka kestävät käyttöä ja pesuja. Sametti on kaunis ja ylellinen materiaali verhoissa, sillä kun kangas on laineilla valo saa sametin näyttämään eläviltä ja hehkuvalta. Sametti ei ole varsinainen pimennysverho, mutta se pimentää hyvin ikkunassa. Valitse tummempi sävy sametista, jos haluat paremmin pimentävät verhot. Verhot voi kiinnittää sekä tankoon että verhokiinnikkeillä.
Kauttamme saat myös verhot valmiiksi sopivaan mittaan lyhennettynä. Saatavilla on myös samanvärinen samettityynynpäällinen 45×45 cm ja useista väreistä myös 60×60 cm tyynynpäällinen (tämä koko on tilattavissa info@villasofia.fi). 100 % polyester. Pesu 30 asteessa, silitys nurjalta puoleta.
Lötjönen Kirsi –
Verhoissa on monipuoliset ripustusmahdollisuudet. Meillä väri “elää” eli on päivänvalossa hivenen erisävyinen kuin keinovalaistuksessa; se elävöittää tilaa. Hopea on kaunis sävy. Hankin sohvalle myös samansävyiset tyynynpäälliset. Verhoilla sai aikaan ison muutoksen!